Współpraca
Projekt unijny
Konferencja
- Szczegóły
- Opublikowano: niedziela, 24.11.2019, 18:13


W dniu 6 listopada uczniowie klasy Ic i I cp uczestniczyli w konferencji przedmiotowo – metodycznej pt. „Kiedyś to były zimy – metody badań i źródła wiedzy o klimacie w przeszłości” zorganizowanej przez ODiDZN w Grudziądzu. Wykład poprowadziła Pani dr Aleksandra Pospieszyńska z Katedry Meteorologii i Klimatologii UMK w Toruniu.
Opiekun: Pani Kamilla Norkowska
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
- Szczegóły
- Opublikowano: niedziela, 24.11.2019, 17:51
Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka zorganizowała dni książek popularnonaukowych, fantastycznych i beletrystycznych – pod wspólnym hasłem Każdy typ literatury to świat w innych barwach. W czytelni prezentowane były utwory zakupione ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Ponadto chętni uczniowie wzięli udział w konkursie na najciekawszą rymowankę o bibliotece. I miejsce zdobył Aleksander Pogorzelski z klasy Icp, natomiast wyróżnienia uzyskali Dawid Cylka, Oskar Barański i Radosław Głowiński z klasy Ic - gratulujemy.
Finałem obchodów była akcja promująca czytelnictwo, podczas której biblioteka zorganizowała słodkie wypożyczanie– czyli upominek dla każdego czytelnika oraz poczęstunek tortem.
Otrzęsiny pierwszoklasistów
- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 04.11.2019, 15:57
W październiku – zgodnie z tradycją w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny. Pierwszoklasiści podczas zabawy rywalizowali w 7 konkurencjach, w których musieli wykazać się umiejętnościami związanymi z wybranym zawodem, wiedzą na temat szkoły, a także sprawnością fizyczną i talentem artystycznym. Wszystkie klasy wykazały się poczuciem humoru i zaangażowaniem. Po złożeniu przysięgi pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej ZSM.
Rywalizację wygrała klasa I abp – gratulacje.
Dzień Edukacji Narodowej
- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 21.10.2019, 15:55
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej – w podziękowaniu za poświęcenie, cierpliwość, ogrom przekazywanej wiedzy i gorące serca – Samorząd Uczniowski przygotował dla nauczycieli i pracowników szkoły występ kabaretowy i słodki poczęstunek.







