top
logo

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

logo wośp

W piątek 10 stycznia 2014 w Mechaniku odbył się kolejny, już jedenasty szkolny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Graliśmy pod hasłem:

"Na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów".

 

Jak co roku w szkole działała kawiarenka, w której można było kupić kanapki, ciastka czy też coś do picia. Wrzucając pieniądze do puszek można było stać się właścicielami różnych fajnych rzeczy: kubków, książek, breloczków itp. Dużym zainteresowaniem cieszyły się misie i rozgrzewacze.

wosp01

Uczniowie brali udział w konkursach, w których liczyła się nie tylko wiedza ogólna ale także przygotowanie fizyczne. Choć tak naprawdę liczył się udział, wszyscy uczestnicy ambitnie walczyli o zwycięstwo, przekazując jednocześnie pieniądze, które miały na celu wsparcie szlachetnych celów Wielkiej Orkiestry. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej: uczniów, pracowników administracji i nauczycieli zebraliśmy łącznie 338,89 złotych.

 

Oto nasi zwycięzcy:
Konkurs wiedzy ogólnej "Pomyśl i odpowiedz"
I - Filip Knopp kl. II b
II - Paweł Bronikowski kl. III a
III - Adrian Żurawski kl. I a & Paweł Stec kl. III a

Chętni mieli możliwość popisać się wiedzą na temat naszej ojczyzny. W konkursie "Czy znasz swój kraj?" . Najbardziej skuteczni byli:
I - Paweł Stec kl. III a
II - Łukasz Tusień kl. III a
III - Bartosz Jakubowski kl. III a

Kolejny też raz zaciętą i co najważniejsze wyrównaną walkę stoczyli uczniowie w konkursie "MISTRZ CELU". Ostatecznie najlepsza trójka prezentuje się następująco:
I -Błażej Szczygieł kl. I b
II - Bartosz Kucab kl. III b
III - Paweł Kucab kl. II b

wosp02

Jak co roku reprezentacje poszczególnych klas rywalizowały ze sobą w konkursie "Kalambury". Bezkonkurencyjnie wygrała klasa I a, pokonując w zaciętej walce przedstawicieli pozostałych klas.

KALAMBURY
I - I a w składzie: Mikołaj Łukaszewicz, Dawid Stenzel oraz Adrian Żurawski
II - II bz w składzie: Sebastian Kurnik, Karol Matejczuk i Karol Pieczka.
III - I cz w składzie: Kornel Dembek, Sebastian Lech, Karol Skoczylas

Na sali gimnastycznej toczyły się zażarte walki w meczach tenisa stołowego. W popularnego ping ponga wygrał przedstawiciel klasy II a Jakub Szajda, który w zeszłym roku był drugi, a w tym roku nie dał żadnych szans pozostałym zawodnikom.

TENIS STOŁOWY
I - Jakub Szajda kl. II a
II - Karol Brodziński kl. II a
III - Emilian Kotecki kl. II a

Chcielibyśmy podziękować dyrekcji szkoły za możliwość przeprowadzenia po raz kolejny szkolnego finału, nauczycielom, którzy autenty cznie zaangażowali się w pomoc, wszystkim wolontariuszom za pomoc w organizacji i udział w kweście ulicznej w niedzielę. Szczególne podziękowania dla uczniów "Mechanika" za udział we wszystkich konkursach i każdy grosz wrzucony do puszek. Musimy wspomnieć też naszych sponsorów, bez których trudno byłoby zorganizować szkolny finał.

Nasze gorące podziękowania kierujemy na ręce tych, którzy już po raz kolejny nas wsparli: pana Tomasza Jarząba ( właściciela Piekarni i Ciastkarni "Bogdan Jarząb"), pana Andrzeja Lewandowskiego (właściciela firmy handlowo-usługowej "JO-TA") , pana Jarosława Tomaszewskiego (właściciela sklepu mięsnego "Szyneczka"), pana Tadeusza Pilcka właściciela kawiarni "Francuz" w Grudziądzu oraz Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

 wosp03

Mamy nadzieję na kolejny finał w roku przyszłym .
Się ma!

Opiekunowie:
Kamilla Norkowska
Hanna Stefańska-Skiba

Kalendarz

Luty 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Wydarzenia

facebook ZSM


bottom
top

Copyright © 2014 Zespół Szkół Mechanicznych w Grudziądzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.


bottom